Windows 8.1 & 8 & 7 Şifresini Öğrenme

Unuttuğunuz Windows Kullanıcı Hesabı şifresini rehberimiz ile kolayca öğrenebilirsiniz.

unutulan-windows-sifresini-bulma

Windows şifresi her ne kadar bilgisayarınızdaki verilerin güvenliğinde büyük rol oynasa da, şifreyi unuttuğunuzda aynı verilere sizin de erişimini kısıtlayabilir. Bu gibi durumlarda şifreyi nasıl kaldıracağını bilmeyen kullanıcılar genelde format atarak çözüme ulaşmakta. Bir başka alternatif çözüm işe uzun zamandır güncellenmeyen Offline NT Password & Registry Editor ile şifreyi kaldırmak. Fakat bu program sadece komut satırı modundaki gibi siyah beyaz ekran modunda çalıştığından ötürü kullanması epey zor. Yine programı kullanmak için bazı seçimler yapmanız gerek ve yanlış bir seçimde sistemde başka sorunlara yol açabiliyor. Neyse ki bu iş için çok daha kolay bir çözüm mevcut: Ophcrack!

Ophcrack, doğrudan USB bellekten başlatılabilen ve başlar başlamaz doğrudan Windows şifresini bulmak için devreye giren, Linux tabanlı bir yazılım. Ophcrack’i çalıştırabilmek için Windows’ta bir başka hesabın açılıyor olmasına gerek yok. Yazılımı doğrudan USB bellekten boot etmek, çalışması için yeterli. Bir başka bilgisayarda indirip Unetbootin ile USB belleğe yazdıktan sonra tek yapmanız gereken bilgisayarınızın Boot Menüsü’nden, ya da BIOS’taki Boot kısmından USB belleğinizi seçip sisteminizi USB ile çalıştırmak. Akabinde Ophcrack şifreyi dakikalar içinde öğrenecektir.

İndirin:

Bu iki dosyayı da indirdikten sonra boot etmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli;

 1. Unetbootin ile USB belleğin hazırlanması
 2. Secure Boot’un devre dışı bırakılması (Her PC’de şart değildir)
 3. Boot menüsüne erişim ve USB belleğin seçilmesi
 4. Ophcrack Live boot ediyor
 5. Ophcrack şifreyi kırma işlemine başlıyor
 6. Windows kullanıcı şifresi tespit edildi
 7. Ophcrack’in kapatılıp Windows’un açılması

Video da bu adımlar adım adım anlatılmış durumdadır, iyi seyirler.

Yazar: F1R4T

Ey Ana! Eğer Oğlun Bir Asuman Aşkına Tutulmuşsa... Bırak Uçsun!

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar: 11 Yorum Yapıldı

 • Ahmet Akgün diyor ki:

  Video da ki yapmış olduğunuz herşeyi yaptım ama Warning File not found hatası alıyorum.Yardımcı olurmusunuz.Flaş belleği kendi bilgisayarımda yağtığınız gibi ayarladım.Leptop ta açılıyo ama hata veriyo…

  • F1R4T diyor ki:

   Merhaba,

   Hangi aşamada alıyorsunuz bu hatayı videodan dakika olarak belirtebilir misiniz? Büyük ihtimal flash belleğe dosyaları bootable etmede sorun yaşadınız. Alternatif çözüm olarak Hiren Bood CD iso indirip, bir DVD ye yazıp onu başlangıçta boot ederek. İçerisinde yer alan password reset tool ile parolanızı kolayca sıfırlayabilirsiniz.

 • cihan diyor ki:

  Windows 8.1 çalışmıyor. Neden insanları kandırıyorsunuz ??

 • fehmi mert diyor ki:

  benim ana kart çok eski gigabayt ga ma 790x ud3p

 • fehmi mert diyor ki:

  usp ye yazdım ama biostan ayarlayamadım bios menusu farklı yardımcı olun lütfen

 • furkan yılmaz diyor ki:

  Arkadaşlar harfiyen söylenenleri yaptım. Linux açılıyor ophcrack şifreleri bulmaya çalışıyor ama “not found” uyarısı alıyorum. Yani şifreyi bulamıyor..

 • derin diyor ki:

  bootmgr eksik hatası alıyorum. usb bellekte sorun var diye başka bir usb bellekte denememe rağmen bootmgr hatası almaya devam ediyorum.

 • muhammet diyor ki:

  her adımı düzgün bir biçimde uyguladım ancak şifreyi bulamadı not found dedi

 • memet diyor ki:

  başlattım herseyı yalnız altta progress cıkmıyor seçenek cıkmıyor birde quest ve *disabled* administrator hesabının karsısında empty yazıyor diger iki secenekte not found yazıyor neyden kaynaklanıyor olabilir

 • Çetin diyor ki:

  Herşeyi adım adım uguladım fakat en sonda %100 olması gereken ram %14 te kalıyor saatlerdir bekliyorum aynı.Kullanıcı şifresi kısmındada sadece 1 yazıyo gerisi yok en baştan tekrarladım hep aynı