F1R4T.Com Yenilendi!

15 Şubat 2017 tarihi itibari ile 5. Yılını dolduracak olan F1R4T.Com, yeni arayüzü ile yayına devam edecektir…

Buradaki konu ile F1R4T.com 5 yıl önce blog olarak yayına başlamıştı. Kişisel bir blog olma yolunda yayına başlayan F1R4T.com ile kişisel deneyimlerimi ve aynı zamanda güncel teknolojik haberlerle internet ortamında bilgi paylaşımı yapmaya çalıştım. Yoğun çalışma temposundan vakit bulduğumda yazmaya çalıştım. Aslında yazmak istediğim pek çok şey var ancak ne yazık ki henüz bu yazılar için uygun zaman bulamadım. Hatta şuan taslak olarak bekleyen 5 yazı mevcut, tamamlandığı zaman yayınlayacağım.

Bununla beraber eş zamanlı olarak yeni projeler geliştirmeye çalışıyorum. Son zamanlarda uğraştığım ve henüz test aşamasında olan F1R4T – Images projesi çok yakında yayına geçecek olup, bu projede ise hem kendime ait fotoğrafları hem de direkt üyelerin yükleyebileceği bir fotoblog yapmayı planlıyorum. Bu konuda çalışmalarım devam ediyor. Kısıtlı olan zamanımdan dolayı ne yazık ki yazı ve projelere yeterince zaman ayıramıyorum. Ancak mail ile gelen konuları tek tek okuyor ve bu konulardaki yazıları hazırlayıp, yayınlamaya özen gösteriyorum.

En kısa sürede daha çok bilgisayar konularında eğitim ve derslere yer verip, ayrıca çeşitli doküman ve programları siz okurlarımla paylaşmayı düşünüyorum…

Lafı çok fazla uzatmadan yeni tasarımımızın özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

  • Tasarımın en büyük özelliği responsive olmasıdır. Daha önce ki temamızın en büyük sorunu buydu ne yazık ki responsive değildi. Bu sebeple günümüz teknolojisine uygun değildi. Artık sitemiz tüm tarayıcı ve cihazlara %100 uyumludur.
  • Daha önce ki tasarımımızda olduğu gibi çift sütunlu bir yapıya sahip.
  • Mobil cihazlar ile %100 uyumlu.
  • SEO Uyumlu tabi ki asıl amacımız kullanıcı dostu olması, bu sebeple eski sitemizde yazı alanı küçüktü yeni arayüzümüzle geniş tuttuk.
  • Facebook, twitter ve instagram entegreli.
  • En önemli özelliği ise benim için artık yazı yazmak çok daha zevkli oluyor. Tema da aynı zamanda kolaylıkla yazı sitili düzenleyebiliyor ve video ile resimlerle yazıları kolaylıkla zenginleştirebiliyorum.

 

Temanın yapımcısı ben değilim, Bluthemes’e ait olan Keilir isimli temadır. 44$’a satılmakta şuan. Tabi ki kendi zevkime ve içeriğime göre düzenlemek 1 ayımı aldı. Denk geldiğiniz sorun ve problemleri bana iletirseniz çok sevinirim. Eksiklikleri en kısa sürede giderip, yeni yazılarla görüşmek dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir