Google’dan Uzaktan Erişim Uygulaması!

Google, Android’li ceplere önemli bir yetenek daha kazandırdı! İşte Chrome Remote Desktop!

android-uzak-masaustu-remote-desktop-chrome

Telefonunuz veya tabletinizden bilgisayarınızın ekranına bağlanıp, onu uzaktan kontrol etmeniz, birçok farklı VNCyazılımıyla mümkün. Şimdi ise Google, bu işe yönelik kendi ücretsiz çözümünü ortaya çıkardı.

Kullanım kolaycılığıyla dikkat çeken Chrome Remote Desktop for Android‘i kullanarak, internet bağlantısı üzerinden uzaktaki bilgisayarların masaüstüne erişebiliyorsunuz. Uygulamayı kullanabilmek için Google’ın ilk olarak 2011’de tanıttığı Chrome Remote Desktop yazılımını da (Chrome eklentisi) Windows veyaMac bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor.

Chrome Remote Desktop eklentisini Chrome’a yükledikten sonra bir PIN kodu girerek uzaktan erişimi etkinleştirmeniz gerekiyor. Ardından telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı çalıştırmanız, listeden az önce yetkilendirdiğiniz PC’nin adını seçmeniz ve ayarladığınız PIN kodunu girmeniz gerekiyor. Bunun ardından PC’nizin ekranı saniyeler içinde telefonunuza yansıyor ve onu aynı PC’nizin başındaymış gibi kontrol edebiliyorsunuz.

Google-Chrome-Remote-Desktop

  2Yorumlar

  1. Sedat A.   •  

    Fırat hocam android cihazından başka android cihazı yönetme gibi bir program varmı ?

    • F1R4T   •     Yazar

      Eğer isteğiniz teamviewer gibi remote desktop ise maalesef. Ancak ben PC’den kontrol için kullandığım AIRDROID yazılımıyla diğer telefonun tarayıcısından telefonu kontrol edebilme imkanınız oluyor. AIRDROID ile ekran görüntüsü alma, dosya atma silme vs. ve mesajlaşma gibi şeyler yapılabilmekte…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir