IBM NewCo’nun Adı Kyndryl Oldu!8 Ekim 2020’de IBM Global Technology Services (GTS) bölümünün bir parçası olan Managed Infrastructure Services (MIS) işini ayırma planını duyurdu ve halka açık yeni bir şirkete (“NewCo”) dönüştürme kararı almıştı. (Bkz: Accelerating Our Future and Growth Strategy)IBM’in Yönetilen Altyapı Hizmetleri İşletmesinin Adı Kyndryl olacak.

Bugün IBM tarafından yapılan açıklama ile Yönetilen Altyapı Hizmetleri işinin ayrılmasının ardından oluşturulacak yeni bağımsız şirketin adını KYNDRYL olarak açıklandı. Bu geçişin 2021 sonunda olacağı belirtildi.
(Bkz: IBM’s Independent Managed Infrastructure Services Business to be Named Kyndryl)

Kyndryl İcra Kurulu Başkanı Martin Schroeter, “Kyndryl gerçek ortaklık ve büyüme ruhunu çağrıştırıyor” dedi. “Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, Kyndryl’i ilerlemenin merkezinde hayati sistemleri çalıştıran bir marka ve sektördeki en iyi küresel yeteneklere sahip bağımsız bir şirket olarak tanıyacaklar.”


KYNDRYL

Kyndryl Logo

Kyndryl’nin şirket genel merkezinin New York City’de olacağını duyurdu. Schroeter, “Kurumsal ekibimizi dünyanın en canlı ve küresel şehir merkezlerinden birine yerleştirme kararı, şehirlerin ekonomik sağlığına olan bağlılığımızın altını çiziyor” dedi.

Kyndryl, yeni şirketin kimliği ve misyonunun merkezinde yer alan iki kelimenin modern bir uyarlaması olduğu belirtildi. “Kyn“, insanlarla – çalışanlar, müşteriler ve ortaklar – ilişkilerin stratejinin merkezinde olduğu ve uzun süreli ilişkilerin kurulması ve beslenmesi gerektiği inancına atıfta bulunarak akrabalık kelimesinden türemiştir. “Dryl“, yeni büyümeyi ve – müşteriler ve ortaklarla birlikte – işletmenin her zaman insani ilerlemeyi ilerletmek için çalıştığı fikrini akla getiren bir daldan gelir.

Kyndryl Pazarlama Direktörü Maria Bartolome Winans, “Bir isim yaratmak, bir marka olarak yolculuğumuzun sadece başlangıcıdır” dedi. “Bizi tanımlamaya ve tanımayı desteklemeye yardımcı olacaktır, ancak adın anlamı zaman içinde davranışlarımızdan, isteklerimizden ve eylemlerimizden ve müşterilerimizin yapmasını sağladığımız şeylerden inşa edilecek ve geliştirilecektir. Vizyonumuz, tasarlayan lider şirket olmaktır. Dünyanın en önemli işletmelerinin ve kurumlarının kritik teknoloji altyapısını çalıştırır ve modernize ederek sonuçta insanlığın ilerlemesini güçlendirir.”

Bağımsız bir şirket olarak Kyndryl, önde gelen teknoloji ortaklarından oluşan çeşitli bir ekosistemle ittifaklar kuracak. Sektörün en deneyimli yeteneği ve dünyanın en karmaşık teknoloji ortamlarından bazıları dahil 4.600 müşteriden oluşan küresel tabanıyla Kyndryl, müşterilerin güçlü, güvenli, esnek ve uyarlanabilir dijital yetenekler geliştirmelerine yardımcı olmak için benzersiz bir konuma sahiptir.

Kyndryl Hakkında

Kyndryl, sektörün en deneyimli hizmet uzmanları ile dünyanın en önemli işletmeleri ve kuruluşları için en modern, verimli ve güvenilir teknoloji altyapısını tasarlar, çalıştırır ve yönetir. Daha fazla bilgi için www.kyndryl.com adresini ziyaret edin.

IBM Hakkında

IBM, önde gelen bir küresel hibrit bulut ve yapay zeka ve iş hizmetleri sağlayıcısıdır. 175’ten fazla ülkedeki müşterilerin verilerinden elde edilen içgörülerden yararlanmalarına, iş süreçlerini kolaylaştırmalarına, maliyetleri düşürmelerine ve sektörlerinde rekabet avantajı kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Finansal hizmetler, telekomünikasyon ve sağlık hizmetleri gibi kritik altyapı alanlarında yaklaşık 3.000 hükümet ve kurumsal kuruluş, dijital dönüşümlerini hızlı, verimli ve güvenli bir şekilde etkilemek için IBM’in hibrit bulut platformuna ve Red Hat OpenShift’e güveniyor. IBM’in yapay zeka, kuantum bilgi işlem, sektöre özgü bulut çözümleri ve iş hizmetlerinde çığır açan yenilikleri, müşterilerimize açık ve esnek seçenekler sunar. Tüm bunlar, IBM’in güven, şeffaflık, sorumluluk, kapsayıcılık ve hizmet konusundaki efsanevi taahhüdü ile desteklenmektedir.

Daha fazla bilgi için www.ibm.com adresini ziyaret edin.

  2Yorumlar

 1. Sidar   •  

  Merhabalar efendim IBM yaz staj başvuruları ne zaman olacak bir fikriniz var mı ?

  • F1R4T   •     Yazar

   Merhaba,

   Henüz 2021 yılı için staj tarihleri açıklanmadı. Bilginize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir