KARSRAIL: Bir Doğu Ekspres Gezisi Bölüm 3

… ve gün ağarması ile beraber Otel’den ayrıldık ve sabah 07:30’da Kars Tren Gar’ına ulaştık. Gezinin asıl amacı olan Doğu Ekspres‘ine binmek için hazırdık…

KARSRAIL: Bir Doğu Ekspres Gezisi Bölüm 1

KARSRAIL: Bir Doğu Ekspres Gezisi Bölüm 2

Yazının önceki bölümlerine yukarıdaki linklerden ulaşabilirsiniz…

Herkes odalara yerleşti, biz 4+2 adet Örtülü Kuşetli, 3 adet Yataklı vagondan bilet almıştık. 1 kuşetlide 2 yabancı vardı. Onlara yataklı vagondan 2 kişilik oda vermeyi teklif ettik ve toplam da 2 örtülü kuşetli oda ile 2 yataklı odaya yolculuk boyunca sahip olmuş olduk. Her ne kadar 1 kuşetli oda dışındaki odalarda pek bulunmasak da gece rahat yatabilmek adına iyi bir tercih oldu.

Evet bir örtülü kuşetli odaya tam 11 kişinin sığması gerçekten bir başarıdır… 🙂

Tren yolculuk sırasında sık sık durabiliyor, ancak duraklardaki beklemeler 5 dakika civarında oluyor. Biz Erzurum durağı dışında trenden inmedik. Çünkü çok çabuk hareket edebiliyor. Daha önce tüm alışverişimizi yaptığımız için bu yolculuk için hazırdık. Erzurum’da dışarıdan söylediğimiz Cağ Kebapları siparişlerini almak için trenden indik. Sağ olsunlar tren garının içine kadar getiriyorlar. Trende topluca sipariş görevliler tarafından alınıyor ancak biz kendimiz ayrıca sipariş ettik. Bir sorun yaşamadık. Ilık geldi yemekler ve lezzetliydi.

Yolculuk boyunca sohbet ettik, eğlendik, şarkılar söyledik… Zamanın geçtiğini anlamadan… 25 saatin nasıl geçtiğini anlamadık. Bu sebeple bundan sonrasını yolculuk sırasında çektiğim görüntülerle anlatmaya çalışacağım. Trende hiç bir sorun yaşamadık, çalışanlar güler yüzlü, insanlar iyiydi… Gezi hakkında merak ettiklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

ve eşsiz doğa manzarası…

 

Başlarda gezi konusunda çok endişelerim vardı. Çünkü genel de deniz ve sıcak bölgelere gitmeyi tercih ederim. Ancak Doğu Ekspresini yaşamak ve ülkemizin Doğu bölgesini de tanımak amacıyla bu geziye büyük merak saldım. Eee güzel bir gezginler kulübüne de sahip olunca Kars ve 25 saatlik Doğu Ekspres yolculuğu benim için eşsiz gezi oldu. Üstelik 25 saatlik tren yolculuğunda hiç sıkılmadım ve hatta bitmesini istemedim. Şehirden uzak, temiz havanın ve samimi insanlarla beraber güzel bir hafta sonu geçirmek bana iyi geldi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir