Microsoft’tan Yeni E-posta Hizmeti: Outlook

Microsoft, birkaç aydır üzerinde kafa patlattığı yeni hizmetini resmen ortaya çıkardı!

Yeni bir e-posta hizmeti üzerinde birkaç aydır çalışan Microsoft, yoğun çalışmalarını tamamladı ve yeni e-posta platformu Outlook.com‘u resmen duyurdu.

Microsoft’un yeni e-posta hizmeti, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak birtakım özelliklerle geliyor ve e-posta deneyiminizi baştan aşağı değiştirmeyi planlıyor. Hizmet, gizlilikten reklam konumlarına her şeyi dikkatiniz dağılmadan, daha hızlı yapmanız için tasarlanmış. Hizmeti kullanmak için şu an ön izleme için kaydolmanız mümkün. Hotmail.com veya Live.com e-posta adresiniz varsa hesabınızı Outlook.com’a yükseltmeniz de mümkün (“Seçenekler” menüsünden “Outlook.com’a yükselt“i seçerek). Yükseltme seçeneğini kullandığınızda yeni arayüze geçiş yapıyorsunuz, ancak alan adınız eskisi gibi kalıyor.

Microsoft, yeni Outlook.com ile Hotmail’den sonra kulağa profesyonel gelen bir e-posta platformu oluşturmuş görünüyor.

Outlook.com’un arayüzü, Windows 8’den etkileniyor ve ondan birçok öğe alıyor. Bunun yanında Facebook, Twitter ve Skype ile bütünleşik olan hizmet, SkyDrive ile derinden bağlı.

Hizmet ile gönderilebilen en büyük ek dosya boyutu 300MB olarak belirlenmiş. Daha iyisi ise slayt gösterilerini, videoları Outlook içerisinden görüntüleyebiliyor, belgelerinizi direkt olarak düzenleyebiliyorsunuz. Hizmet, Excel, Word ve PowerPoint belgelerini direkt olarak açmaya görüntülemeye veriyor.

Microsoft’un Outlook.com için sunduğu depolama alanı ise “sınırsız“. Bu sınırsız depolama alanının ne tür kısıtlamalara sahip olduğu şimdilik bilinmiyor.

Bahsettiğimiz özellikler, Outlook.com’un sunduğu yeniliklerden sadece bazıları.

Bu arada Microsoft’un Outlook.com’u hizmete açmasının sadece birkaç saat ardından 1 milyonun üzerinde kişinin yeni e-posta hizmetine üye olduğu ortaya çıktı. Yeni hizmetin bu hızda yükselmeye devam edip etmeyeceğini yakında göreceğiz. Bakalım Microsoft, Outlook.com ile Gmail kullanıcılarını kendisine çekmeyi başarabilecek mi?

  1 Yorum

  1. Hakan YELEŞ   •  

    Başardı bile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir