SEO Çalışmasının Web Siteler İçin Önemi

İşini İnternete Taşımak İsteyen KOBİ’ler Arama Motorlarıyla Satışlarını Artırıyor

Arama motorlarının kriterleri doğrultusunda, web sitelerin arama sıralamalarında daha üst noktalarda yer alması için gerçekleştirilen arama motoru optimizasyonu çalışması günümüzde ticari hedefi olan her web sitesi için uygulanması gereken bir prosedüre dönüştü. Ürün ya da hizmet satışı yapan firmaların web ağında sadece mevcudiyetleri, günümüz ticari dünyası düşünüldüğünde yetersiz kalıyor. Artık mevcudiyetle beraber hedef kitlelere internet ağı üzerinden ulaşmak ticari hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için zaruri olabiliyor.

Satış ve pazarlama alanında rekabetin en çetin koşulları sanal ağda yaşanıyor. Buna bağlı olarak online satış sistemine geçiş yapan firmaların sayısı her geçen gün artarken, her firma için rakip listesinin zenginleşmesi de kaçınılmaz oluyor. Arama motoru optimizasyonu işte bu noktada devreye girerek hedeflenen web sitenin rakiplerinden çok daha üst sırada konumlandırılması için gereken koşullar sağlanıyor.

SEO Çalışmasının Web Siteler İçin Önemi

Elbette tüm bu çalışmanın arama motorlarının kriterleri ve değişen algoritmaları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi gerekir. Dolayısıyla oldukça geniş kapsamlı ve titizlikle yürütülen bir çalışma olan SEO uzman isimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Küçük ya da orta ölçekli firmaların da artık sanal ağda rakipleri ile yarışabilmesi için arama motoru optimizasyonu ile dijital pazarlama alanlarına daha sıcak bakması gerekebiliyor.

Web site sahiplerinden işletme sahiplerine kadar herkesin mutlaka bilgi sahibi olması gereken arama motoru optimizasyonu konusunda rehberlik niteliğinde olabilecek etkinlikler de düzenleniyor. Bu etkinlikler arasında en önemlisi Digitalzone’17 oluyor. Son 5 yıldır düzenlenen ve SEO ile dijital pazarlama alanında en güncel konuların konuşulduğu konferans yerli ve yabancı çok sayıda konuşmacıyı ağırlıyor.

Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilecek olan Digitalzone’17 etkinliği Doğu Avrupa’nın en önemli SEO konferansı olma özelliğini taşıyor. Eğer web sitelerin arama motorlarındaki sıralaması ve ticari hedefler bazında neden arama motoru optimizasyonu çalışmasının yapılması gerektiği gibi konularda bilgi almak isterseniz, bu etkinliğe katılabilirsiniz. 20-21 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek olan Digitalzone’17 Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleşecek. 10’dan fazla yabancı konuşmacının söz alacağı etkinlik aynı zamanda network fırsatlarıyla dolu! Katılım göstermek isteyenlerin mutlaka öncesinde rezervasyon işlemini yaptırması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir