THY Kokpitinin Kapılarını Dünyaya Açtı

Uzun yıllardır birçok havayolunun başta kıtalararası uçuşları olmak üzere birçok uçuşunu çeken özel bir şirket  THY  içinde özel bir çekim yaptı. İlk olarak 1996 yılında  A340 tipi THY uçağının İstanbul – New York JFK Kennedy  uçuşunu çeken şirket bu seferde Boeing 777-300ER tipi uçağın İstanbul – Tokyo uçuşunu görüntüledi.

Havayolunun tanıtımı ve özellikle uçuş sırasında yaşananların tüm çıplaklığıyla ekrana getirildiği çekimler için ekip uzun süren bir ön hazırlığın ardından  kokpit içine yerleştirilen kameralar ile çekimleri gerçekleştirdi.  20 yıldan beri bu çekimleri yapan şirket ile anlaşan THY seçtiği özel bir ekibi de  çekimler için görevlendirdi.  Uçuş öncesi hazırlıkların ve  toplantıların da görüntülendiği çalışma internet üzerinden satışa sunuldu.

Çekimlerde kokpit içinde 4 kamere kullanılırken uçuşun tüm aşamaları yanısıra yemek servisi de görüntülendi.

Çekimlerde yaşanan büyük bir süprizde bu videonun benzersiz olmasını sağladı.  

Narita havalimanına iniş için yaklaşan uçak kötü hava şartları ile beraber  inişi gerçekleştirmek üzereyken aldığı WindShear ikazı ile pas geçti. Ardından yapılan ikinci denemede iniş güvenli bir şekilde gerçekleştirildi ve tüm bu dakikalar tüm ayrıntıları ile kaydedildi.

Kaynak: TakeOff

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir