Windows 8.1 (Blue) Haziran’da Duyuruluyor

Pek çok kaynaktan duyulan dedikodular netleşti. Microsoft’un isminin “Blue” olması beklenen yeni nesil işletim sisteminin resmi duyurusunda, işletim sistemi adının “Windows 8.1″ olacağı belirtildi.

windows_8.1_blue

Windows ve Windows Live ürünlerinden sorumlu pazarlama müdürü Tami Reller yaptığı açıklamada daha önceden Windows Blue kod adı ile anılan güncellemenin resmi isminin Windows 8.1 olduğunu ve mevcut Windows 8 ve Windows RT kullanıcıları için Windows Mağazası üzerinden ücretsiz temin edilebileceğini açıkladı.

windows8_microsoft

Buna göre mevcut Windows 8 kullanıcıları Windows Mağazasında karşılaşacakları bir güncelleştirmeyi uygulayarak yeni Windows sürümü olan Windows 8.1 e terfi edecekler. Cihaz üreticileri ise doğrudan Windows 8.1 işletim sistemine sahip aygıtları piyasaya sürebilecek.

Diğer yandan işletim sistemlerini Windows 8.1′e güncelleştirmemeyi tercih eden kullanıcılar için Windows 8 desteği ve güncelleştirmeleri ise devam ediyor olacak.

Haziran ayındaki Microsoft build konferansında resmi duyurusu yapılacak olan Windows 8.1′in çıkışı ve satılan aygıtların ne zamandan itibaren Windows 8.1 yüklü olarak satılacağı ile ilgili olarak ise Tami Reller’ın açıklamasında yer alan “Microsoft’un tatil dönemlerini yakından takip ettiğine” ilişkin satır arası mesajı; Windows 8.1′in ön yüklü olarak geleceği tarih aralığının ortaya çıkmasını sağlıyor.

 

Kaynak: MSHowTo

  2Yorumlar

  1. cryptosam   •  

    Fırat zannımca bu bir ara güncelleme gibi. Merakla bekliyorum bakalım bu güncellemeyi. De neden blue deyip sanki yeni işletim sistemi gibi vurgulanmışki. Aklıma windows 3.1 vardı o geldi 15 yıl kadar öncesine gittim 🙂

  2. serkan   •  

    umarız Vista dan iyi olur, o tam bir kaostu, Windows 7 ile kurtardı gibi ama tam anlamıyla değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir