Windows 8 Release Preview Yayınlandı!

Microsoft Windows 8′in son kullanıcılar için Release Preview sürümü indirmeye sunuldu. İşte yenilikler, şaşırtanlar ve tabii ki indirme bağlantıları…

Microsoft’un uzun süredir beklenen, yeni Metro arayüzüyle de oldukça tartışılan işletim sistemi Windows 8 Release Preview sürümü kullanıcıların denemesi için indirmeye sunuldu.

Yine de endişelenmenize gerek yok, tam sürümde olmayacağı duyurulan Windows 7 Aero teması Windows 8 RP sürümünde de mevcut. Microsoft kararını değiştirip final sürümde Aero’yu tutabilir ya da ilk başta açıkladığı üzere ortadan tamamen kaldırabilir.

Internet Explorer 10 ile birlikte gelen Windows 8 Release Preview’in IE10 sürümü ayrıca Flash kurmaya gerek bırakmıyor, Flash IE10′a gömülü olarak geliyor. Win 8′in Metro arayüzü de çoklu monitör ve pek çok tema seçeneğiyle zenginleştirilmiş durumda.

Türkçe desteğiyle çıkan Windows 8 Release Preview sürümleri 32 ve 64 bit olarak ikiye ayrılıyor, bunları da ister ISO olarak indirip DVD’ye yazabilir, isterseniz Exe olarak indirip kurabilirsiniz.

İndir: Windows 8 Release Preview ISO

İndir: Windows 8 Release Preview Exe

  9Yorumlar

 1. Can   •  

  Hocam sanal olarak kurulabiliyormu denedinizmi?

 2. F1R4T   •     Yazar

  Evet hocam sanal makineye kurulabilmektedir.

 3. Can   •  

  Hocam torrent olarak sunabilirmisin normal olarak zor iniyorda…

 4. F1R4T   •     Yazar

  Çok isterdim ama hızım malum 80kpbs hem benim için hem de leecherlar için zor olacktır. Ayrıca ücretsiz dağıtıldığı için millet niye sunuyorsun da link vermiyorsun diyebilir. Daha önce yaşadım yani 🙂

 5. Akif Bozan   •  

  Windows 8 i test ettim 🙂 Benim çok hoşuma gitti.

 6. Yusuf   •  

  Ben şimdiden daha yeni sürümleri merak etmeye başladım. Ne biçim gelişiyor ya. Bakıyorum da 10 senede neler yapılmış neler …

 7. Can   •  

  Virtualbox’ta kurmaya çalıstım fakat olmadı hata aldım ingilizce inmiş birde türkçesini indiriyorum birde öyle denerim sanalda kuran varmı ?

 8. Fatih   •  

  Windows ne yaparsa yapsın birçok bilgisayar kullanıcısı Xp’den vazgeçmeyecektir.Benim gbi

 9. Ali   •  

  Bu hafta sonu indirip kurucam bakalım,merak ettim nesi var nesi yok 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir