Windows 8 Release Preview Yayınlandı!

Microsoft Windows 8′in son kullanıcılar için Release Preview sürümü indirmeye sunuldu. İşte yenilikler, şaşırtanlar ve tabii ki indirme bağlantıları…

Microsoft’un uzun süredir beklenen, yeni Metro arayüzüyle de oldukça tartışılan işletim sistemi Windows 8 Release Preview sürümü kullanıcıların denemesi için indirmeye sunuldu.

Yine de endişelenmenize gerek yok, tam sürümde olmayacağı duyurulan Windows 7 Aero teması Windows 8 RP sürümünde de mevcut. Microsoft kararını değiştirip final sürümde Aero’yu tutabilir ya da ilk başta açıkladığı üzere ortadan tamamen kaldırabilir.

Internet Explorer 10 ile birlikte gelen Windows 8 Release Preview’in IE10 sürümü ayrıca Flash kurmaya gerek bırakmıyor, Flash IE10′a gömülü olarak geliyor. Win 8′in Metro arayüzü de çoklu monitör ve pek çok tema seçeneğiyle zenginleştirilmiş durumda.

Türkçe desteğiyle çıkan Windows 8 Release Preview sürümleri 32 ve 64 bit olarak ikiye ayrılıyor, bunları da ister ISO olarak indirip DVD’ye yazabilir, isterseniz Exe olarak indirip kurabilirsiniz.

İndir: Windows 8 Release Preview ISO

İndir: Windows 8 Release Preview Exe

Yazar: F1R4T

Ey Ana! Eğer Oğlun Bir Asuman Aşkına Tutulmuşsa... Bırak Uçsun!

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar: 9 Yorum Yapıldı