Bodrumda Dalış Eğitimindeydim!

Takipçilerim, bildiğiniz üzere ekstrem sporlara büyük ilgim var. Bugüne kadar Bungee Jumping, Yamaç Paraşütü ve kayak gibi sporlarla adrenalin patlaması yaşıyordum. Geçen sene Bodrum tatilinde çok sevgili arkadaşım Ajlan Ömer Soyyer’i ziyeret ederek, profesyonel olarak dalış eğitmenliği yapan Ajlan ile beraber discovery dalışı gerçekleştirmiştim.

Sonrasında Kıbrıs tatilinde tekrar dalmak istedim. Ancak Girne’de Dalış firmaları hep plajdan dalış gerçekleştiriyordu. Tekne ile açıkta dalmak için en az Bir Yıldız dalıcı lisansına sahip olmak gerektiğini öğrenince, kafaya taktım bu işin de lisansını almam gerekiyordu.

Bu sebeple yine hemen Ajlan ile temasa geçtim ve sağolsun kendisiyle bir eğitim programı hazırladık. 19 Mayıs tatilini de fırsat bilerek o hafta Bodruma’a kaçtım ve eğitimlere başladık. Toplam 6 dalış ile eğitimimi tamamladım. Bu dalışlarla beraber yeni hocalarla beraber dalış fırsatı yakaladım ve çok zevk aldım. Ayrıca Bodrum Kara Ada açıklarında yer alan Emektar C47 Dakota tipi uçağı ziyaret etme şansı yakaladım. Ne yazık ki eğitim dalışı olduğu için GoPro’m yanımda değildi o güzel kareleri resmedemedim. Ancak çok harika bir anı oldu benim için. 2017 bitmeden mutlaka tekrar ziyaret edip, bu sefer çok daha güzel görüntüler elde etmeyi ve aynı zamanda İki Yıldız dalıcı lisansı için gereken 20 dalışı yapmayı düşünüyorum…

Şimdilik sizler için aşağıdaki görüntüleri hazırladım. Beğenmeniz dileğiyle…


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir