Windows’u Wi-Fi hotspot’a Dönüştürün!

Daha önce BURADAKİ yazıda paylaştığımız yöntemlerin Windows 10 üzerinde işe yaramamasından sonra yeni yöntemler arayışına girdim. Bu sebeple bulmuş olduğum yeni bir yazılım ile bunun çok daha kolay ve başarılı olduğunu görmüş oldum. Sizlerle de bunu paylaşmak istedim…

Connectify Hotspot

Çok özellikli bir sanal ağ yönlendiricisi masaüstü bilgisayarınızın tam içinde!

Connectify Hotspot ile, bilgisayarınızı gerçek bir Wi-Fi hotspot’a (ortak bağlantı noktası) dönüştürebilir ve bilgisayarınızın internet bağlantısını diğer bilgisayarlar veya cihazlarla Wi-Fi olarak paylaşabilirsiniz.

Connectify Hotspot Özellikleri

 • WPA2-PSK kriptoloma sistem ile şifrelenen ağınızdaki kullanıcılar güvenli bir şekilde internet gezintisi yapabilir.
 • Bilgisayarınıza bağlı cihazların ne kadar boyutta veri kullandığını tek bir listede görebilirsiniz.
 • Diğer yandan Connectify Hotspot programında 9 dil desteği bulunmakta ve SSID isminisi emoji yada Unicode karakterlerinden oluşturabilirsiniz.

Connectify Hotspot PRO ve MAX Özellikleri

 • Connectify Hotspot programını PRO yada MAX versiyonlara yükselterek daha geniş kapsamlı özelliklerden yararlanabilirsiniz.
 • PRO yada MAX versiyonu ile 3G ve 4G LTE mobil bant bağlantılarını kolay bir şekilde diğer cihazlar ile paylaşabilirsiniz.
 • MAX ve PRO sürümleri Wi-Fi bağlantısını Ethernet üzerinden paylaşmanızı sağlayarak eski konsol yada bilgisayarlarınıza dahi internet bağlantısı imkanı verecektir.
 • Üst seviye versiyon ile Hotspotunuzu dilediğiniz gibi özel bir isim ile adlandırabilirsiniz.
 • Köprüleme Modu
 • Özel IP ve DHCP Kontrolleri

Connectify Kurulumu ve Kullanımı

 1. Öncellikle www.connectify.me adresine girerek download sekmesinden programın güncel sürümünü indiriyoruz.
 2. Programı indirdikten sonra kurulum dosyasına sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayıp bu şekilde kuruyoruz. (Ağ ile ilgili bir program olduğu için windows’un hata vermemesi için bu şekilde kuruyoruz)
 3. Kurulumu yaptıktan sonra programı açıyoruz. Connectify sağ alt köşede beliriyor. Resimde görüldüğü gibi ayarları yapabilirsiniz.

Hotstop Name: Ağa bir isim veriniz. Wi-fi yayını yaptığımızda görülecek SSID ismi.

Password: Kablosuz ağımızın şifresi

Internet to Share: İnternet bağlantınızın bağlı olduğu noktayı seçmeniz gerekiyor. Kablolu olarak internete bağlanıyorsanız yerel ağ bağlantısını seçebilirsiniz mesela.

Share Over: Wi-fi yayınını hangi kablosuz cihazdan yapacağınızı seçiyorsunuz.

Sharing Mode: Kablosuz ağınızı hangi şifreleme yöntemiyle şifreleyebileceğinizi seçebilirsiniz isterseniz herkese açık şifresiz ağ yapabilir yada wep veya wpa ile şifreleyebilirsiniz.

Firewall Bölümü

Yukarıdaki Firewall bölümü pro sürümde mevcut bu özellik ile kablosuz ağınızı güvenlik duvarı ile koruyabilirsiniz.

Clients Bölümü

Clients bölümünde ağınıza bağlanan cihazların adlarını, Mac adreslerini ve ip adreslerini görebilir ve isterseniz internetinizi kullanmalarını engelleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir