Google’dan 100 GB Depolama Hizmeti

Google’ın bugün hayata geçirmesi beklenen yeni hizmeti Google Drive’ın, kullanıcılara 100 GB’a kadar depolama imkanı verecek.

Reuters, hizmetin bedelini ödeyen kullanıcılar için multimedya ve diğer belgelerin bulut teknolojisyle depolama kapasitesinin 100 GB olacağını ifade etti. Hizmeti bedava kullananlar ise 5GB depolama kapasitesine sahip olacak.

Google aynı zamanda, çeşitli belge türleri arasında arama yapılmasını sağlayacak “geliştirilmiş görüntü arama teknolojisini” de hayata geçirecek. Aranacak belgeler sadece fotoğrafları değil, PDF dosta türlerini dahil diğer dosya türlerini de içerecek.

Google’ın sunacağı hizmetin farklı seviyelerinde nasıl fiyatlar belirleyeceği bilinmiyor. Ancak bulut depolama piyasasında Box, Dropbox ve diğer şirketlerle mücadelesinde Google’ın kavgacı bir fiyat stratejisi seçeceği düşünülüyor.

Google Drive hizmetine erişim, internet tarayıcısı ara yüzü kullanan platformlarda (bilgisayar + mobil cihazlar) sağlanabilecek.

Engadget sitesi, Google Drive’ın gelişiyle Google Dokumanlar hizmetinde de 5GB’lık bir güncelleme yapıldığını belirtti. Verge sitesi ise Google Dokumanlar hesabının yeni hizmetin devreye girmesiyle Google Drive hesabına aktarılabileceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir