Hala Google+ kullanmıyorsanız bir kez daha düşünün!

Hala Google+ kullanmıyorsanız bir kez daha düşünün

Google+ (Google Plus) kullanıcılarıyla ilk buluştuğu zaman “Google’dan nihayet başarılı bir sosyal medya girişimi” demiştim. Beta sürümünü de test etme imkanı bulduğum Google+,  öncekilerle (Buzz veOrkut) kıyaslandığında daha ilk kullanımda farkını hissetirmeyi başarmıştı. Daha ziyade, Google sonunda aşina olduğumuz bir sosyal medya arayüzü ile karşımıza çıkmıştı. Hemen ilk günlerde profillerimizi oluştursak da bize herhangi bir yenilik getirmediğini düşündüğümüzden olsa gerek bir çoğumuzun hevesi çabuk geçti. Şimdilerde ise ilk günlerdeki gibi aktif kullanmaz olduk. Ancak dünya genelinde hiç de öyle değil. Google Plus, yaptığı yeniliklerle öyle hızlı büyüyor ki bence artık bizim de profilimizi güncelleyip daha aktif kullanmamızın zamanı geldi.

 

 

Google Plus kullanıcı sayısının artışını sağlayan birden fazla etken var. Öncelikle istatistikler gösteriyor ki, Google’ın yaş sınırlamasında yaptığı değişiklik kullanıcı sayısının hızla artmasını sağlamış. Sanırım bunda Google+ bünyesinde bulunan oyunların payı çok büyük. Özellikle genç – yaşlı demeden oyuncu kitlesini genişletmeyi sürdüren Angry Birds ve 18+’nın çok sevdiği Zynga Poker Google+ sayfasından tarayıcı üzerinde oynanabiliyor. Özellikle yakında çok ses getirecek Google Maps destekli oyunun fragmanını buradanizleyebilirsiniz.

Google’dan kişiye odaklı sosyal arama

Diğer yandan Google’ın arama sonuçlarında yeni bir döneme geçmesi, gerçek zamanlı ve kişiye odaklı sosyal arama yapmamızı sağlıyor. Yani bu, Google+’da paylaşılmış içeriklerin de arama sonuçlarında karşınıza çıkacak olması anlamına geliyor.  Bu özellik sayesinde Google+ çok daha hızlı büyüme potansiyeline sahip oldu. Çünkü arama sonuçlarını kişisel ve kurumsal reklam pazarında avantaja çevirmek isteyen büyük bir kitle var. Bu sayede Google Plus hedeflediği kullanıcı sayısına çok yakında ulaşarak birçok rakibini geride bırakacak (Tabii yine de Facebook ve Twitter ‘a rakip olması için henüz erken).

Google güncellediği kullanıcı sözleşmesi ile tartışıladursun; Google Plus birer birer devreye aldığı yeni özellikleriyle kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Siz de daha fazla zaman geçirmeden Google+ profilinizi güncelleyin ve çevrenizi genişletmeye başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir