Hannibal / Tanıtım

Bilindiği üzere artık  CNBCE‘nin yayınlayacağı ve benim daha önce Amerika yayınıyla tam zamanlı olarak izlediğim Hannibal dizisini tanıtacağım.

cnbce logo

Dizi, daha önce filmlerinde olduğu gibi Thomas Harris‘in Red Dragon adlı kitabından uyarlanmıştır.Amerika’da NBC tarafından yayınlanan dizi ilk sezonu 13 bölümle 5 Nisan 2013- 21 Haziran 2013 tarıhleri arasında tamamlanmıştı. Türkiye’ gelmeside gördüğünüz gibi biraz zaman aldı. red dragon Dizi ile ilgili hatırlatma gerektiren şeyler var bunlardan birincisi; dizinin yapımcısı daha önce “Heroes” isimli dizinin de yapımcısı olan Bryan Fuller. Bir diğeri ise oyuncu kadrosu. Hugh DancyMads MikkelsenCaroline DhavernasHettienne Park ve Laurence Fishburne dizide ana karakterleri oluşturmakta. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim bu konuda dizi müzikleri. Dizi müzikler özellikle Bach eserlerinden faydalanılmış ve bence de çok güzel olmuş.hannibal tv Dizinin konusuna gelince: Özel ajan olan Will Graham (Hugh Dancy), FBI ile birlikte bir seri katilin peşinde olan yetenekli bir suçlu profili çıkarma uzmanıdır. Graham’in kendine özgü düşünme tarzı suçlularla ve seri katillerle empati kurma yeteneği vermiştir. Ancak yakalamaya çalıştığı son katilin zihni Will için bile oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ülkenin ileri gelen psikiyatrlarından biri olan Dr. Hannibal Lecter’dan (Mads Mikkelsen) yardım ister. Dahi doktorun uzmanlığıyla silahlanan Will ve Hannibal (katil olduğunu sadece izleyici bilmektedir) mükemmel bir ortaklık oluştururlar. Hatta ikilinin yakalayamayacağı bir katil olmadığı düşünülür. Ama Will gerçeği öğrenirse…

Not: Dizi bol miktarda kan ve vahşet içerebilir.

hannibal

Sonuç olarak ilk sezonunu ele aldığımızda dizinin inişli çıkışlı bir grafik sergilediğini söylemek güç olmaz. Dizi Standart düzeyde başlarken  sezonun ortasına geldiğimizde 1-2 enfes bölüm ile zirve yapıyor fakat tekrar standart seviyesine geri dönüyor. Bu dizi izleyicisinin beklentilerini arttırdığı için bazı izleyicilerde hayal kırıklığı yaratabilir. Fakat yinede insanda merak uyandıran “acaba” unsurlarını yok saymamak gerekir ki bu diziyi izlemenize sebep olacaktır.

hannibal gif

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir