Windows Phone App Studio Beta

windowsphone_app_studio-1

Windows Phone App Studio Beta, uygulama geliştirmeye meraklı ama bu konuda herhangi bir deneyimi veya eğitimi olmayan herkese kolaylıkla uygulama geliştirme fırsatı sunuyor. Aynı zamanda deneyimli uygulama geliştiricilerin işini çok büyük ölçüde kolaylaştırıyor ve onlara zaman kazandırıyor.

Uygulamaların hayatımızdaki önemi ve sayısı her geçen yıl katlanarak artmasına rağmen uygulama geliştirme piyasası daha yeni şekillenmeye başladı. Bu uygulama dünyasındaki yazılımcıların geliştirdiği, kullanıcı deneyimine çağ atlatan uygulamalar sayesinde akıllı telefonlarımız artık bizim ayrılmaz bir parçamız hale geldi. Bu yüzden uygulama dünyasını artık yeni Web olarak düşünebiliriz.

Eskiden sadece büyük şirketlerin internet siteleri vardı ve daha sonra internet siteleri küçük ve yerel işletmelerin müşterilerine direkt ulaşabilmesi için çok önemli bir araç oldu. Günümüzde ise hepimiz sosyal medya hesaplarımızla ve bloglarımızla Web’in en küçük parçalarını oluşturuyoruz. Aynısı artık Windows Phone App Studio Beta sayesinde uygulama dünyası için de geçerli olacak. Dünyanın en iyi uygulama geliştirme teknolojileriyle ve Windows ailesinin sürekli artan yenilikçi özellikleriyle, artık isteyen herkes hızlıca yaratıcı ve kullanışlı uygulamalar geliştirebilecek.

Windows Phone App Studio Beta, uygulama geliştirmeye meraklı herkesin uygulama fikirlerini her türlü yazı, resim ve dizayn materyalini kolaylıkla bulabileceğiniz zengin içeriğiyle anında gerçeğe dönüştürebilen web tabanlı uygulama geliştirme aracıdır. Windows Phone App Studio Beta, yeni başlayanlardan en deneyimli yazılımcılara kadar, herkesin uygulama geliştirme sürecini önemli bir ölçüde hızlandırır ve daha etkili hale getirir. Özetle, siz yaratıcı bir fikir bularak uygulamanız için en büyük adımı atın, gerisini Windows Phone App Studio’ya bırakın.

windowsphone_app_studio-2

 

Yeni başlayanlar Windows Phone App Studio sayesinde 4 basit adımda ilk uygulamalarını geliştirebilirler. Uygulamanızı tamamladığınızda, Windows Phone App Studio uygulamanızı Windows Phone Uygulama Mağazası’nda yayınlamanız için bazı seçenekler sunar. Bu sayede uygulamalarınızı ilk önce sadece arkadaşlarınızın ve ailenizin denemesi için sadece onların erişebileceği bir şekilde mağazaya koyabilirsiniz veya direkt olarak uygulamanızı tüm dünyada yayınlayabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanızın veri akışı bulut üzerinden gerçekleşeceği için herhangi bir hosting veya bakım masrafıyla uğraşmayacaksınız.

Daha deneyimli uygulama geliştiriciler ise, bu aracı en hızlı şekilde projelerini hayata geçirmek için ve gerekli kodları yükleyip daha sonra Visual Studio’da bu proje hakkındaki çalışmalarına devam etmek için kullanabilirler. Diğer uygulama geliştirme araçlarından farklı olarak, uygulama geliştiriciler uygulamanın kaynak kodunu Windows Phone App Studio sayesinde kendi bilgisayarlarına indirebilir ve Visual Studio’da uygulamayı daha ileri götürmek için geliştirebilirler.

windowsphone_app_studio-3

 

Kaynak: Microsoft TR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir