IBM’de Kariyer Fırsatı!

2014 yılından bu yana çalışmakta olduğum IBM firmasında gün geçtikçe yeni kariyer fırsatları doğmakta ve bloğum aracılığı ile sizlere bu konuda yardımcı olmak isterim.

Kısaca IBM Firması hakkında bilgi vermek gerekirse;

IBM (International Business Machines; Uluslararası İş Makineleri)
Merkezi Armonk, New York, ABD’de olan, dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketidir. 410.000’i aşkın çalışanı ile 170’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Faaliyet gösterdiği alanlar arasında bilgisayar ve donanım üretimi, yazılım, servis hizmetleri, sunucu servisleri ve AR-GE bulunmaktadır. Dünyada her yıl en fazla yeni patent alan şirket durumundadır.

Kart delici makinelerin bulucusu Herman Hollerith’in patentlerini işlemek ve geliştirmek üzere Thomas J. Watson tarafından 1911 yılında kuruldu. Kısa zamanda iş hacmini büyüterek kendi alanında ABD ve dünyanın en önde gelen şirketlerinden biri durumuna geldi. Şuan ki CEO’su Ginni Rometty‘dir. Çeşitli sektörlerden farklı büyüklükteki kurumlara, donanım, yazılım ve hizmet çözümleri sunan firma, 105 yıllık tarihi boyunca devrim niteliğindeki birçok buluşa imzasını atmıştır. Interbrand’ın “2010 yılı Dünya’nın en değerli markaları” listesinde 2. sırada yer almaktadır. 2010 faaliyet raporuna göre IBM’in dünya çapındaki geliri 99,870 milyar USD, net karı ise 14,833 milyar USD’dir.

Ülkemizde ise IBM firması 1938’li yıllarda kurulmuş olup, konu hakkında detaylı bilgiye şu yazımdan ulaşabilirsiniz: Türkiye’de IBM Geçmişi

IBM yoğun prosedürlerin olduğu bir bilişim firmasıdır. Bu sebeple iş başvuru süreci (stajer dahil) oldukça uzun sürebilmektedir.

Kariyerinizi oluşturmak ve becerilerinizi geliştirmek için dünya çapında lider bir şirketle çalışmaya istekli misiniz? Aramıza katıldığınız ilk günden itibaren gerçek bir etki yaratmak için ihtiyacınız olan desteği bekleyebilirsiniz. Bu, gerçekten önemli işler yapabileceğiniz bir şirkete katılma fırsatıdır. Ben IBM çalışanıyım ve yaptığımız şey bu.

Birinci sınıf öğrenme olanakları, danışmanlık ve esnek bir çalışma ortamı her zaman hayalini kurduğunuz kariyere ulaşmak için IBM’de bulacağınız sayısız fırsattan yalnızca birkaçı. Üstelik IBM Intranet ortamında sayısız eğitim ve pek çok sertifika imkanı sunulmaktadır. IBM’de bir kariyer düşünüyorsanız ya da IBM’in mevcut iş olanaklarıyla becerilerinizin, uzmanlığınızın ve ilgi alanlarınızın uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, sizi şu anda açık olan pozisyonları öğrenmek ve aramak için daha fazla bilgi edinmeye davet ediyoruz.

IBM Türkiye’deki Kariyer Fırsatların aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www-05.ibm.com/employment/tr-tr/index.html

Ayrıca IBM Türkiye‘de yeni mezun programı bulunmaktadır. Bunun için aranan şartlar özetle şu şekildedir;

  1. En az 3.3 genel not ortalaması ile mezun olmak.
  2. IT, Bilgisayar Bilimi, Teknoloji, Bilgi Sistemleri vb. bölümlerinden mezun olmak.
  3. Akıcı İngilizce. (Sözlü ve Yazılı)

 

Bu kriterleri sağlayan kişiler JOB-81800BR ve JOB-81797BR adreslerinden online başvurularını yapabilirler. Başvuru şartlarını sağlayan kişiler yine online mülakata tabi tutulur. Bu mülakat ingilizce ve genel yetenek üzerinedir. Testten geçer not alan kişiler görüşmeye çağrılacaktır.

İlanlar 2018 itibari ile kapanmıştır.
Şuan güncel yaz dönemi zorunlu staj başvuruları açık.
Bunun için; 

 

Tüm adayların IBM kariyer sitesindeki 134398BR kodlu “Summer Term Internship 2018 – Yaz Dönemi Stajı 2018” ilanına online başvuru yapması gerekmektedir, son başvuru tarihi 30 Nisan 2018’dir.

İlgililenenler için başvuru linki: ” 134398BR Summer Term Internship 2018 – Yaz Dönemi Stajı 2018

 

Ayrıca başvuru öncesi bana ulaşırsanız referans olabilirim. Referans için ayrıca link gönderilecektir.

Her türlü ve soru ve sorunlarınızı bu yazının altına yorum olarak belirtebilirsiniz.
Kariyer hayatınızda başarılar dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir