OKULA ara, İŞE merhaba!

okula-ara-ise-merhaba

Merhabalar,

Bugün 15 Eylül  ve yarın 2013 – 2014 eğitim ve öğretim yılının ilk günü. Tam 14 yıllık öğrencilik hayatımda ilk defa bu sene içimde bir öğrenci heyecanı yok. Çünkü bu sene örgün eğitim hayatıma ara vermiş bulunmaktayım. 5 sene ilkokul, 3 sene de ortaokul, hemen ardından 4 sene lise ve son olarak da 2 sene üniversite okuyarak toplam da 14 senedir ara vermeden okula gidip geldim. Açıkçası öğrencilikten fazlasıyla sıkılmıştım. Artık birikintilerimle hayata atılmak ve hayat okulundan ders almak istiyordum. Okulların dersleri belli bir yere kadar götürebilir sizi ama asıl iş deneyim de tüm bunlar içinse gayret etmek gerekir. Okulda öğretilenlerle yetinmeyip kendini adadığın meslek uğruna geliştirmeli insan ben hep bunu bildim ve buna dikkat ettim. Okuldaki dersler, sınavlar veya ÖSYM testleri umurumda olmadı hep sistemin gereklilikleri olarak gördüm. Son olarak da DGS de istediğim başarıyı yakalamamış olsam da mühendislik eğitimini ileri bir tarihe ertelemeye karar verdim. Tabi bu süreç içerisinde boş durmayacağım özellikle askerliği kısa dönem yapmak için +2 sene Açık Öğretim de İşletme okumaya karar verdim.

İş hayatına gelecek olursak öncelikli amacım kariyerime uygun bir iş imkanı yakalamak de düzenli bir sahibi olmaktı. Bu amaçla yaşadığım tecrübelerimi de devreye sokarak da çeşitli iş başvurularında bulundum ve Eylül ayının başında Siemens Türkiye firmasının Kartal Kampüsünde bulunan IT Departmanında iş imkanı buldum ve bir çok test ve mülakattan sonra işe kabul edildim. Yaklaşık 2 haftadır çalışmaktayım her ne kadar Küçükçekmece – Kartal arası uzun mesafe olsa da servis imkanın olması ve serviste de 3 kişi olduğumuzdan rahat ve uyuma imkanın olması bu yolu çekilebilir kılıyor. Tabi sadece servis değil, iş yerinin güzel ve temiz olması işin güzel olması, oradaki insanların çalışma arkadaşlarımın iyi olmaları bu işi sevmem deki başlıca sebepler oldu.

 Sonuç olarak liseyle beraber toplam da 6 sene okuduğum ve meslek edindiğim bilişim teknolojileri sektöründe çalışabildiğim için çok mutluyum. Herkesin kendi işini yapmasını ve bu işini de severek isteyerek yapmasını tavsiye ederim. Her ne kadar hayat şartları sizi başka mesleklere itse de siz hedeflerinizin peşinden koşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir