PlayStation 4 Tanıtıldı, Ama…

Sony uzun süredir merakla beklenen yeni konsolu PlayStation 4’ü ve PlayStation Cloud gibi sistemleri dün yaptığı bir etkinlikle tanıttı.

playstation-4-tanitildi

Tanıtıldı ama, ne PlayStation 4’ün fiyatı açıklandı ne de konsolun neye benzediği gösterildi. Bunun nedeni olarak, ileriki bir tarihte Microsoft’un Durango kod adlı projesini duyurma ihtimalinin oldukça yüksek olaması ve Sony yapacağı yeni lansmanla Microsoft’un bu projesini gölgelemeyi planlaması gibi görünüyor..

Sony PlayStation 4 projesinin mimarı Mark Cerny, yaptığı sunumda sadece yeni ‘DualShock 4 kontrol cihazını’ gözler önüne serdi. Stereo kameraya sahip olan cihazın, Microsoft Kinect kontol cihazına olan benzerliği dikkatlerden kaçmadı.


Sony’nin etkinliğinde sunulan tek cihaz olan DualShock 4, aynı zamanda hareket sensörü, ön tarafında dokunmatik fare ve oyuncuları kolayca tanımlamasını sağlayan bir panele sahip. Kontrol cihazında ayrıca, oyucuların arkadaşlarıyla video paylaşımı yapabilmesini sağlayan ‘Share’ butonu bulunuyor.

Sony’nin oyunseverlerin hoşuna gitmeyecek bir sürprizi daha oldu… PlayStation 4 oyun konsolu mevcut PlayStation 3 oyunlarını desteklemeyecek. Yani PlayStation 4 için oyunseverler yeni baştan oyun koleksiyonuna başlamak durumunda olacak.

  1 Yorum

  1. Bahar   •  

    oynamak için sabırsızlanıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir