Outlook.Com Resmi Olarak Yayında!

Outlook.com bugünden itibaren beta aşamasını tamamlayıp resmi olarak hizmete girdi!

Outlook-Yayinda

Microsoft’un 1997 yılında satın aldığı hotmail, Türkiye’de pek çok internet kullanıcısının e-posta ile tanıştığı hizmet olma niteliği taşıyor. Microsoft, Windows 8’in gelmesiyle birlikte geçtiğimiz Temmuz ayında Outlook.com adlı yenilenen e-posta servisini, hotmail’in varisi olarak tanıtmışş ve ön izleme çalışmalarına başlamıştı. Ve bugün çok önemli bir aşama kaydedilerek Outlook.com resmen hizmete girdi.

Kullanıcıların varolan hotmail hesapları kapatılmayacak. Yani “xxx@hotmail.com” e-postasındaki hotmail adresinin kullanımına devam edilecek. Kullanıcılar sadece Outlook.com üzerinden de yeni tasarımıyla e-postalarını kullanmaya devam edecek ve ilerleyen aşamalarda hotmail.com da kapatılıp yerini tamamen Outlook.com’a bırakacak. Bugüne dek 60 milyon kullanıcıya ulaşan Outlook’ta kullanıcılar yeni hesap açabildiği gibi hotmail adreslerini de bu adrese taşıyabiliyor.

Mail adresinizi Outlook.com’a yükseltmek için yapmanız gereken ise; Hotmail’de “Seçenekler” sekmesi altında “Outlook.com’a Yükselt” öğesini seçin. Hotmail oturumunuzu ve parolanızı yükselttiğinizde, kayıtlı e-postlar ve kurallar otomatik olarak yeni gelen kutunuza taşınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir