Windows 8 Final Deneme Sürümünü İndirin!

Microsoft, Windows 8’in tamamlanmış sürümünü, denemeniz için indirmeye sundu.

Windows 8’in final sürümünün ilk kez MSDN ve TechNet üyeleri için indirilmeye sunulduğunu sizlere iletmiştik. Ama Microsoft’un, bahsi geçen üyeliklere sahip olmayanlar için de bir sürprizi var. Windows 8 Enterprise sürümü, yazılım devi tarafından herkese açık olarak indirilmeye sunuldu.

Tabii ki indireceğiniz sürümü sonsuza dek kullanma şansınız yok. Microsoft, kullanıcılarına 90 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Hem 32 bit, hem de 64 bit olarak sunulan Windows 8 Enterprise, birçok farklı dil seçeneğine de sahip: Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce ve ispanyolca… Ne yazık ki bu seçenekler arasında Türkçe bulunmuyor.

Deneme sürümünü indirdiğinizde, 90 gün sonunda tam sürüme geçebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ne yazık ki 90 gün sonunda, yani size sunulan deneme süresi sona erdiğinde,bu sürümü tam sürüm haline getirme şansınız hiçbir şekilde mümkün değil. Süre dolduğunda yapabileceğiniz tek şey, deneme sürümünü kaldırmak ve satın alacağınız tam sürümü en baştan, temiz bir kurulumla tekrar kurmak.

Microsoft, Windows 8 Enterprise’ı indirmeden önce bilmeniz gerekenleri şu şekilde listelemiş:

– Bu sürüm 90 gün sonunda hiçbir şekilde yükseltilemez, kullanılamaz.

– Deneme sürümünü indirmek için, download sayfasına Microsoft hesabıyla giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra, Adınız ve e-posta adresigibi bilgilerinizi içeren kısa bir form doldurmalısınız.

– Eğer deneme sürümünü kuracaksanız, sanal bir makine kullanmanız ya da farklı bir bölüme, ikinci işletim sistemi olarak kurmanızda yarar var. Bu sayede, mevcut Windows’unuzdan Windows 8’e kayıpsız geçiş yapma şansınızı kaybetmezsiniz.

– Bu sürümü kullanabilmek için kayıt olmanız ve Windows 8’inizi Microsoft servisleri aracılığıyla, online olarak aktive etmeniz gerekiyor. Aktivasyon süreniz, kurulumu takip eden ilk 10 gündür.10 gün içerisinde aktive edilmeyen deneme sürümlerinde ekran kararmaya başlayacak, kullandığınız Windows’un orijinal olmadığını belirten uyarılarla karşılaşacaksınız ve PC’niz, saattebir baştan başlatılacak.

Windows 8 Enterprise deneme sürümünü, aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Download: Windows 8 32 bit

Download: Windows 8 64 bit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir