Yeni Microsoft Flight Simulator 2020!

Yeni Microsoft Flight Simulator, E3 2019’da duyuruldu.

Uçuş simülatörü sevdalılarının yıllardır beklediği gün, hızla yaklaşmaya devam ediyor. Microsoft’un 2010 yılından bu yana piyasaya süreceği ilk uçuş simülatörü Microsoft Flight Simulator 2020’den bahsediyoruz ve bugüne kadar duyduklarımıza göre bu simülatör bambaşka olacak.

Xbox‘ın E3 2019 konferansında sürpriz bir şekilde efsaneleşen ve klasik haline gelen uçuş simülatörü Microsoft Flight Simulator‘ın yeni sürümü duyuruldu. 2020 yılında Windows 10 için çıkacak olan yeni uçuş simülatörü Xbox Game Pass‘de de yer alacak. Yayınlanan duyuru videosunda yeni Microsoft Flight Simulator’ın grafikleri harika görünüyor. Gerçek zamanlı 4K kaydedilen tanıtım videosunda yeni nesil havacılık simülasyonu gücünü Microsoft Azure platformundan alıyor. Gerçek uydu görüntüleri ve Azure AI kullanılıyor. Ve bu sayede çok daha fazla ayrıntıya sahip bir dünya haritası oluşturulmuş.

Microsoft Flight Simulator 2020, oyuncuların tüm gezegenin üzerinde uçmasına izin verecek. Bununla birlikte mevsimsel hava zorluklarını yansıtabilmek için birçok farklı hava koşuluna sahip olacak. Dünya üzerindeki havalimanlarının 37.000 tanesi, Microsoft ekibi tarafından Bing Maps taramalarından elde edilen yüksek çözünürlüklü görüntülerle yeniden düzenlenecek. Buna ek olarak alanlara gerçekçilik katılması için Microsoft Azure’dan yardım alınacak.

Bunun yanı sıra en ikonik 80 havalimanıyla özel olarak ilgilenilecek. Bu havalimanlarına birçok eşsiz özellik eklenecek. Örneğin Londra’daki Heathrow Havalimanı’nın dışındaki peyzaj detayları aşırı gerçekçi olurken New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nın yoğunluğu daha bariz olacak.

Açıklamalara göre anlaşma yapılan firmalar ise şöyle:

  • Daher
  • CubCrafters
  • Airbus
  • ICON Aircraft
  • The Boeing Company
  • Robin Aircraft
  • Diamond Aircraft Industries
  • Textron Aviation

 PC, Xbox Series X ve Xbox One platformları için geliştirilen Microsoft Flight Simulator 2020’nin kesin çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

Yayınlanan en son geliştirici videosunda havalimanı detaylarını bulabilirsiniz. Gerçekten beklenenin ötesinde bir simülatör geliyor!

Microsoft Flight Simulator 2020 şüphesiz ki bu yılın en çok beklenen oyunlarının başında geliyor. Geliştirici ekip alfa testi sırasında kullanıcılar tarafından çekilmiş yeni ekran görüntülerini paylaştı.

Microsoft Flight Simulator 2020 System Requirements

Microsft Flight Simulator 2020’nin sistem gereksinimleri açıklandı.

Detaylar için : https://www.flightsimulator.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir